Motor Rrota MCR05F

Modeli: MCR05F380 MCR05F820
Zëvendësimi perfekt i motorëve hidraulikë të serive Rexroth MCR-F.
Struktura e pistonit radial për drejtimin e integruar të kornizës.
Zhvendosja nga 380 ~ 820cc / r.
Për sistemin e lakut të hapur ose të mbyllur.
Përdoret gjerësisht për ngarkuesit me rrota, makineritë e minierave, mini ekskavatorët, etj.


Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

Introduction Hyrje e shkurtër

Radioja e pistonit Motor seri MCR05F është një motor me rrota që përdoret kryesisht për makineri bujqësore, automjete komunale, kamionë pirunë, makineri pyjore dhe makina të tjera të ngjashme. Fllanxha e integruar me kunjat e rrotave lejon instalimin e lehtë të rimave standarde të rrotave.

KKarakteristikat e syve:

Këmbehet plotësisht me Motorin Piston të serisë Rexroth MCR05F.
Mund të përdoret si në qarkun e lakut të hapur ashtu edhe në atë të mbyllur.
Shpejtësi e dyfishtë dhe punë me dy drejtime.
Struktura kompakte dhe efikasiteti i lartë.
Besueshmëri e lartë dhe mirëmbajtje e ulët.
Frena parkimi dhe funksioni i rrotave të lira.
Sensori opsional i Shpejtësisë.
Valvula e ndezjes është opsionale për qark të mbyllur.

Specifikimet:

Modeli

MCR05F

Zhvendosja (ml / r)

380

470

520

565

620

680

750

820

Çift rrotullues Theo @ 10MPa (Nm)

604

747

826

890

985

1080

1192

1302

Shpejtësia e vlerësuar (r / min)

160

125

125

125

125

100

100

100

Presioni i vlerësuar (Mpa)

25

25

25

25

25

25

25

25

Çift rrotullues i vlerësuar (Nm)

1240

1540

1700

1850

2030

2230

2460

2690

Maks. presion (Mpa)

31.5

31.5

31.5

31.5

31.5

31.5

31.5

31.5

Maks. çift ​​rrotullues (Nm)

1540

1900

2100

2290

2510

2750

3040

3320

Diapazoni i shpejtësisë (r / min)

0-475

0-385

0-350

0-320

0-290

0-265

0-240

0-220

Maks. fuqia (kW)

29

29

29

29

35

35

35

35

Apërparësi:

Në mënyrë që të sigurojmë cilësinë e Motorit tonë Hidraulik, ne miratojmë Qendrat e Plota Automatike të Makinerisë CNC për të bërë Pjesët tona Motorike Hidraulike. Saktësia dhe uniformiteti i grupit tonë Piston, Stator, Rotor dhe pjesëve të tjera kryesore janë të njëjta me ato të Rexroth.

parts 04
hdrpl

Të gjithë Motorët tanë Hidraulikë inspektohen dhe testohen 100% pas montimit. Ne gjithashtu testojmë specifikimet, çift rrotullues dhe efikasitetin e secilit motor para dorëzimit.

IMG_20200803_135924
IMG_20200803_135829

Ne gjithashtu mund të furnizojmë pjesët e brendshme të Rexroth MCR Motors dhe Poclain MS Motors. Të gjitha pjesët tona janë plotësisht të këmbyeshme me Motorët tuaj Hidraulikë origjinal. Ju lutemi kontaktoni shitësin tonë për listën e pjesëve dhe vlerësimin e tyre.


  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni