MCR05F Мотор со погон на тркала

Модел: MCR05F380 ~ MCR05F820
Совршена замена на хидрауличните мотори од серијата Rexroth MCR-F.
Радијална клипна структура за интегриран погон со рамка.
Зафатнина од 380~820cc/r.
За систем со отворен или затворен циклус.
Широко се користи за утоварувачи со лизгање, машини за рударство, мини багери итн.


Детали за производот

Ознаки на производи

◎ Краток вовед

Радијален клипен мотор од серијата MCR05F е мотор со погон на тркала што главно се користи за земјоделски машини, општински возила, вилушкари, шумарски машини и други слични машини.Вградената прирабница со столпчиња на тркалата овозможува лесно вградување на стандардните бандажи на тркалата.

Key Карактеристики:

Целосно заменлив со клипен мотор од серијата Rexroth MCR05F.
Може да се користи и во коло со отворен и затворен циклус.
Двојна брзина и двонасочна работа.
Компактна структура и висока ефикасност.
Висока сигурност и мало одржување.
Паркирна сопирачка и функција на слободни тркала.
Изборен сензор за брзина.
Вентилот за испирање е опционален за затворено коло.

Спецификации:

Модел

MCR05F

Поместување (ml/r)

380

470

520

565

620

680

750

820

Тео вртежен момент @ 10MPa (Nm)

604

747

826

890

985

1080

1192 година

1302 година

Номинална брзина (r/min)

160

125

125

125

125

100

100

100

Номинален притисок (Mpa)

25

25

25

25

25

25

25

25

Номинален вртежен момент (Nm)

1240 година

1540 година

1700 година

1850 година

2030 година

2230

2460

2690

Макс.притисок (Mpa)

31.5

31.5

31.5

31.5

31.5

31.5

31.5

31.5

Макс.вртежен момент (Nm)

1540 година

1900 година

2100 година

2290

2510

2750

3040

3320

Опсег на брзина (r/min)

0-475

0-385

0-350

0-320

0-290

0-265

0-240

0-220

Макс.моќност (kW)

29

29

29

29

35

35

35

35

Aпредност:

Со цел да го обезбедиме квалитетот на нашиот хидрауличен мотор, усвојуваме Центри за целосно автоматско CNC обработка за да ги направиме нашите делови за хидрауличен мотор.Точноста и униформноста на нашата клипна група, статорот, роторот и другите клучни делови се исти како деловите на Рексрот.

делови 04
hdrpl

Сите наши хидраулични мотори се 100% проверени и тестирани по склопувањето.Ние, исто така, ги тестираме спецификациите, вртежниот момент и ефикасноста на секој мотор пред испораката.

IMG_20200803_135924
IMG_20200803_135829

Можеме да ги снабдуваме и внатрешните делови на Rexroth MCR Motors и Poclain MS Motors.Сите наши делови се целосно заменливи со вашите оригинални хидраулични мотори.Ве молиме контактирајте со нашиот продавач за список на делови и понуда.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја